Venkovská koupelna s množstvím chutí

Město nebo venkov? Při dnešním přenášení stylů nahoru-dolů, v podstatě neexistuje jednoznačná odpověď. Na venkově se ocitáme i uprostřed míst díky designérskému kumštu a vlastnímu vkusu. Mimo hranice hluku a každodenního shonu si přinášíme čisté linie, abychom měli jistotu, že nás v době věnovanému relaxu nezastihne žádný nežádoucí vizuální smog.

Neformální zařízení
Venkovská koupelna v srdci venkova má své nezpochybnitelné kouzlo. Praskající dřevěná podlaha, stará skříň naložená ručníky a samostatně stojící vana na nožičkách jsou dokonalým obrazem toho, co nacházíme i ve starších domech, iv novostavbách. Do koupelny chodíme vypnout mysl a pohled na neformální zařízený prostor v nás vzbuzuje důvěru.

Patina, dřevo, bílá barva
Přírodní materiály jsou příjemné na dotek a odolají mechanickému poškození nějaký ten rok. I s patinou působí nestárnoucím. Bílé stěny stojí mimo jakýkoliv trend a jsou neroční na údržbu. Podle potřeby je opatříme. Případně sáhneme po obkladech v blízkosti vany a umyvadla. Bílá odráží přirozené denní světlo, které proudí dovnitř přes koupelnové okno.

Žebřík a florální motivy
Milým překvapením je dekorace ve formě zahradního žebříku, který v koupelně slouží k zavěšení ručníků. Při větší rozloze víme prostor vkusně zařídit. Pokud bydlíme na venkově ale naše srdce prahne po modernějším designu, vůbec nevadí. Staré zdi a dřevěné klady na stropě snesou všechno. Drobný florální motiv na koberečku nebo jinde místnost zjemní.

Místo se spoustou chutí
Čerstvé květiny, svíčky a silně zastoupen prvek dřeva významně dokreslují koupelnovou idylku. Svěží vzduch a moře času nás vědí zpacifikovat bez ohledu na to, zda máme koupelnu zařízenou více nebo méně tradičně. Viz v obrazové příloze pod článkem tři desítky ukázek koupelen, která se vyznačují spoustou všelijakých chutná. Která bude ta vaše?