Svérázná kuchyně: Má tato pozitiva

Kuchyně pro všechno. Kdybychom to vzali ze stránky poutavé bajky, kuchyň je jako staletý strom, která je svědkem našich životů. Zažije několik generací. Ví, co jsou to děti, které mají chuť otestovat její mechanickou odolnost i senioři s omezenou pohyblivostí.

Bez komplikací
Kuchyně nesou pečeť našich životů. Eklektický styl se dá nejlépe vysvětlit přes filmařský sklad rekvizit, ve kterém se dají najít věci od výmyslu světa. Dovoluje, aby se na jednom prostoru najednou ocitl minimalismus, vintage, tradiční i rustikální styl. Zařídit kuchyň s pomocí jednotlivých stylů nám nezpůsobí žádný větší problém. Ani časový, ani finanční.

To, co máme rádi
Omezený prostor nebo dopad otevřené dispozice? Oba faktory ovlivňují vzhled kuchyně. Zařízení, které nám dává volnost vybavit kuchyni podle aktuálních možností – zamaskovat její slabé a vyzvednout její silné stránky, nenuceně podtrhne jedinečnost místa. Do popředí necháme vystoupit takové materiály, které se budou nejlépe hodit k jeho charakteru.
Kouzlo povrchů
Úložný prostor hraje v kuchyňském prostoru klíčovou roli. Modeluje ho a spoluvytváří jeho atmosféru. Eklektický styl sestává z důmyslného kombinování materiálů. Bezúchytkové kuchyňská linka zajímavě vyzní v přítomnosti masivního dřevěného stolu s kovovými židlemi. Platí to i opačně. Rustikální linku nevšedně doplní minimalistický styl.

Výstřední směs
Kombinování materiálů se netřeba bát. Pokud patříme k rodilým estéty, jde víceméně intuitivní o jejich spojování. Základním pravidlem je, aby prostor bez ohledu na to, kolik stylů v něm napočítáme, by měl působit originálně a svěže. Nezaměňujme eklektický styl se skladištěm, z jakého se postupem času stane chalupa, kam míří všechny zbytečné věci.
Kouzlo osobnosti
Kuchyň musí být pěkná a funkční. Při jejím zařizování si promyslíme, co bychom si v ní uměli představit. Možná to bude rodinný obraz, možná solitérní židle, kterou povýšíme na trůn. Eklektický styl nám dovoluje dát najevo zábavnou stránku našeho já. Nechme do kuchyně zavítat geometrické vzory, svérázné kousky, barevnou tkaninu a bude doma ještě veseleji.