Racionální nevěsta

Pro svůj svatební datum vybírá období s nejpravděpodobnější ustáleným počasím, mimo dovolených většiny pozvaných hostů, s minimálním rizikem pylových alergií a nadstandardních veder, ale i neúměrných výkyvů teplot, aby se její hosté, i ona sama, cítili na svatbě dobře a netrpěli zátěží extrémních vnějších vlivů.

Také se umí šikovně vyhnout termínem olympijských her, či mistrovství světa, aby mužské osazenstvo neřešilo přes její svatbu výhry a prohry svých týmů a neodbiehalo před televizní obrazovku během slavnostní večeře.

Její znalost informací o dlouhodobých předpovědích počasí, zamezí kolizi svatebního termínu s větrným bouřkami, tornády, cyklonem, tsunami, spádem sopečného popela apod. Tím, se vyhne nepříjemnostem, které způsobují tyto živly před příletem hosty i ze zámoří.

Některé z racionální uvažujících nevěst si vybírají datum i náhodně, protože se spoléhají, že život si dokáží dobře sladit i intuitivní. Racionální uvažující nevěsta je obvykle osobností vůdčího typu, civilním povoláním nejčastěji jako manažerka týmu.

V době svatebních příprav, si umí rozumně rozložit síly mezi pracovní i soukromé povinnosti, a také na svatbu dívá na věci se zdravým nadhledem, nic nepřehání, obhajuje střídmost a racionalitu. Vyhýbá se zvýšené publicitě.