Barevné kontaktní čočky

Úvodem je nutné říci, že nákup kontaktních čoček bez předcházejícího vyšetření, zácviku a řada odborníka znamená hazardování se zdravím oka. Kontaktní čočka je cizí těleso v oku a ke zdravému a bezpečnému nošení je třeba speciálními přístroji zkontrolovat vhodnost čočky pro konkrétní oko.

Jak vybrat barevné kontaktní čočky

Pokud se vám zalíbí jakýkoliv nový model kontaktních čoček s podobnými parametry nebo vám je doporučí váš známý, není zaručeno, že vám bude také vyhovovat nebo při nejhorším, že vám nepoškodí oko. Jakékoliv další kontaktní čočky je třeba vždy vyzkoušet u očního odborníka.

Perioda výměny kontaktních čoček

Prvním zamyšlením při výběru vhodných kontaktních čoček by mělo být, jak často a při jakých příležitostech chci kontaktní čočky používat. Od odpovědi na tuto otázku se pak dále odvíjí další výběr kontaktních čoček, hlavně kvůli délce doby a četnosti nošení kontaktních čoček.

Jednodenní kontaktní čočky

Jsou to denní čočky s plánovanou dobou výměny jeden den, tzn., Že se nosí jen jeden den přes den a večer se vyhodí. Jsou nejzdravějším variantou nošení kontaktních čoček. Za jeden den nošení se na čočce nestihnou utvořit bílkovinné usazeniny, které mohou být příčinou nejen mechanického podráždění oka, ale také zánětu spojivek až vypěstování si nesnášenlivosti čočky v oku. Proto jsou také velmi vhodné pro alergiky. Jednodenní čočky jsou nejvhodnější v případě, že crazy čočky nechcete nosit každý den, spíše nárazově na sport, nějakou společenskou akci nebo na dovolenou.

Největší výhodou denních čoček je také to, že nepotřebují žádnou dodatečnou péči. Jednoduše je pouze nasadíte a pak vyhodíte, nemusí se ukládat do roztoku na kontaktní čočky